KuPS pelikauden päätösjuhla
30.10.2019 22:12 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Kuopio-halli täyttyi KuPS pelaajista!

Kuopion Palloseura ry vietti tiistaina pelikauden päätösjuhlaa Kuopiohallissa.

Juhlaan osallistui yli tuhat pelaajaa

Juhlassa palkittiin yli sata junioripelaajaa ja vuoden 2019 valmentajat.

Alla palkitut

AHMAT: Puijonlaakso Fair Play pelaajat ikäluokissa:
08: Aapeli Jalkanen, 09: Niilo Lampinen, 10: Muhammed Ali Alhaji, 11: Aaro Heikkinen ja 12: Aatu Varjoranta

HAUKAT: Pyörö, Pitkälahti Fair Play pelaajat ikäluokissa:
08: Anton Happonen,11: Frans Oksanen ja 12: Luca Falck

HIRVET: Niirala, Haapaniemi Fair Play pelaajat ikäluokissa:
12: Paulus Martiskainen

ILVEKSET: Keskusta, Haapaniemi Fair Play pelaajat ikäluokissa:
09: Tuomas Backlund

KARHUT: Pirtti, Savolanniemi Fair Play pelaajat ikäluokissa:
08: Samu Sirviö, 09: Eetu Saastamoinen, 10 Keltainen: Lassi Tuomainen, 10 Musta: Deniz Dalkilic ja 11: Hakan Mert Cayirci

KETUT: Jynkänvuori, Rautaniemi Fair Play pelaajat ikäluokissa:
08 Keltainen: Mikael Mattila, 08 Musta: Onni Ryynänen, 09 Keltainen: Eero Puoliväli, 09 Musta: Sisu Partanen, 10 Keltainen: Joel Uusimäki, 10 Musta: Selim Heiskanen, 11: Aarni Toivanen ja 12: Urho Miettinen

KOBRAT: Neulamäki Fair Play pelaajat ikäluokissa:
09: Niko Räisänen,10: Artan Bergström,11: Kasper Mykkänen ja 12: Santtu Räikkönen

KOTKAT: Länsiranta Fair Play pelaaja ikäluokassa:
08: Mitja Rotko,09: Jimi Kivistö,10: Einar Oruetxebarria ja 11: Heini Tuovinen

KURJET: Kurkimäki Fair Play pelaajat ikäluokissa:
08: Joona Kelloniemi,09 Musta: Valtteri Happonen, 09 Keltainen: Matias Raappana, 10 Musta: Lari Tikkanen, 10 Valkoinen: Roope Hublin, 11: Peetro Heikkinen ja 12: Vilho Parviainen

KÄRPÄT Keilankanta, Lehtoniemi Fair Play pelaajat ikäluokissa:
11: Topi Kokkonen, 11 Keltainen: Arthur Lyyra ja 11 Musta: Mikael Penttinen

ORAVAT: Puijonlaakso, Länsipuijo, Rypysuo, Fair Play pelaajat ikäluokissa:
10: Tuomas Höytö, 11: Paavo Moilanen ja 12: Leon Tuovinen

PEURAT: Jynkkä, Levänen Fair Play pelaajat ikäluokissa.
08: Aapo Eskelinen, 09: Oliver Ruuska, 10: Kalle Immonen ja 11: Tatu Korhonen

PUUMAT: Päiväranta, Kettulanlahti Fair Play pelaajat ikäluokissa.
08 Keltainen: Atte Nissinen, 08 Musta: Joel Hyvärinen, 09: Jimi Turunen, 10: Arttu Lehtonen,11: Petja Pääkkönen ja 12: Eppu Pöyhönen

SAUKOT: Särkiniemi, Särkilahti Fair Play pelaajat ikäluokissa:
08: Pauli Hassinen

SUDET: Männistö, Linnanpelto, Saarijärvi Fair Play pelaajat ikäluokissa.
08: Gamal Koudi, 08 Musta: Lari Soininen 09: Aatu Nuutinen, 10 Keltainen ja Musta: Onni Tammi, Mikael Matra ja 11: Leimu Kontulainen

Vuoden nappulajoukkue 2019, kiertopalkinto: Kobrat, Neulamäki

Vuoden nappulavalmentaja 2019, kiertopalkinto: Marko Turunen, Kurjet

************** ************* *************** **************

Erkkaryhmä:
Fairplay: Riikka Pääkkönen
Kehittynein pelaaja: Toni Jakka

F8 (P2011)
Fair Play pelaaja: Oliver Savolainen
Kehittynein pelaaja: Ilja Rotko

F9 (P2010)
Fair Play pelaaja: Riku Rissanen
Kehittynein pelaaja: Vilho Ruuskanen

E10 (P2009)
Fair Play pelaaja: Veikko Lahtela
Kehittynein pelaaja: Topias Hyvönen

E11 (P2008)
Fair Play pelaaja: Roopert Tahkola
Kehittynein pelaaja: Ghazi Aljack

D12 (P2007)
Fair Play pelaaja: Aleksi Tuononen
Kehittynein pelaaja: Sisu Issakainen

D12 Haaste (P2007 Haaste)
Fair Play pelaaja: Mico Lonka
Kehittynein pelaaja: Mihkel Mering

D12 JL (P2007 JL)
Fair Play: Matvey Moshin
Kehittynein pelaaja: Lenni Perttula

D13 (P2006) Joukkue voitti ikäluokkansa Suomen mestaruuden!
Fair Play pelaaja: Aleksi Niskanen
Kehittynein pelaaja: Mohamad Ahmad Alsheikh

D13 Haaste (P2006 Haaste)
Fair Play pelaaja: Joosua Smolander
Kehittynein pelaaja: Tomi Tirronen

D13 JL Musta (P2006 Musta)
Fair Play: Jake Oksman
Kehittynein pelaaja: Henri Tamminen

D13 JL Keltainen Piirisarjaa pelattu kahdella joukkueella:
(P2006 Keltainen)
Fair Play pelaajat: Erik Soukkamäki ja Eetu Heiskanen
Kehittynein pelaajat: Miki Reininsalo ja Antonio Laitinen

C14 (P2005)
Fair Play pelaaja: Nooa Mielonen
Kehittynein pelaaja: Joona Metsäkylä

C14 Haaste (P2005 Haaste)
Fair Play pelaaja: Tuukka Böhm
Kehittynein pelaaja: Konsta Muhonen

C14 JL
Fair Play Pelaaja: Eetu Pulliainen
Kehittynein pelaaja: Henrik Kajan

C15 (P2004)
Fair Play pelaaja: Niklas Orjala
Kehittynein pelaaja: Okko Nenonen

C15 Haaste (P2004 Haaste)
Fair Play pelaaja: Veikko Jäkälä
Kehittynein pelaaja: Oliver Hyvönen

C15 JL Musta (P2004 M)
Fair Play pelaaja: Marlo Oinonen
Kehittynein pelaaja: Aku Turunen

C15 JL Keltainen (P2004 K)
Fair Play pelaaja: Tomi Heiskanen
Kehittynein pelaaja: Lauri Olkku

B3-juniorit
Fair Play pelaaja: Joe Odhiambo
Kehittynein pelaaja: Maxim Nikkanen

B2-juniorit
Fair Play pelaaja: Immo Haatainen
Kehittynein pelaaja: Atte Eskelinen
Taistelija: Vili Hiltunen
Paras pelaaja: Veeti Kauppinen

B-juniorit
Fair Play pelaaja: Eemil Räsänen
Kehittynein pelaaja: Valtteri Molari
Taistelija: Jouko Karhunen
Paras pelaaja: Tuukka Partanen

A-juniorit Suomen mestarit 2019!
Fair Play: Aapeli Alava
Kehittynein pelaaja: Oskari Jansson
Taistelija: Väinö Luttinen
Paras pelaaja: Taneli Hämäläinen

KuPS tekniikkamestari 2019 kiertopalkinto: Otto Ruoppi

Iljan palkinto Maalitykki 2019: Mohamad Ahmad Alsheikh

Ossi Loikkasen muistopalkinto 2019: Arttu Heinonen

FC Tarzanin kiertopalkinto 2019: Taneli Hämäläinen

Enskan pokaali 2019: Ilmari Niskanen

Eri ikäluokkien maajoukkueita edustivat vuonna 2019 yhteensä 8 pelaajaa:
Hemmo Riihimäki, Elias Salminen, Tony Miettinen, Eetu Rissanen, Viljami Aittokoski,
Anna-Stina Simonen ja Nanne Ruuskanen ja Arttu Paukkonen (erkkaryhmä)

KuPS ry stipendi tulevaisuuden pelaaja: Hemmo Riihimäki

Matti Eskelinen – palkinto: Tony Miettinen

Kunniamaininnat valmennustyöstä:
Talenttivalm Juha-Pekka Niskanen, B-jun Jari Koistinen, C14 H Arttu Häyhä, D13 Kelt. Akseli Torppa, D12 Marko Ylönen, D12 H Jouko Poussu ja D12 H Antti Yletyinen

Vuoden Juniorivalmentaja 2019 kiertopalkinto: Jouni Antikainen

Tästä on hyvä jatkaa, Banzai!


   
Lisää uutisia
Kärpät 10
«  Joulukuu   »