KUOPION PALLOSEURA RY
VÄRE AREENA
Kaartokatu 6
70620 KUOPIO
Puh. +35817 2668571

HENKILÖSTÖ / VASTUUALUEET

Toiminnanjohtaja
Jari Koistinen
jari.koistinen@juniorikups.fi

Urheilutoiminnan johtoryhmän pj.
Iita Pienimäki
iita.pienimaki@juniorikups.fi

Seuralaskutus, vakuutus- ja pelipassiasiat, jäsenrekisteri, tenavaliigapelipaita
Toimistopäällikkö
Kirsi Pöyhönen
kirsi.poyhonen@juniorikups.fi

Toimistosihteeri
Ella Vanhanen
ella.vanhanen@juniorikups.fi

Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
Joukkueenjohtaja / rahastonhoitaja
Linkit löytyy joukkuekohtaisesti alta myöhemmin.

Harjoitusvuorot
Esa Pekonen
esa.pekonen@juniorikups.fi

Perheliigatoiminta
Kustaa Jaroma
kustaa.jaroma@juniorikups.fi

Snadiliigatoiminta, Disney-ryhmätoiminta, Tenavaliigatoiminta 8 – 9 vuotiaat
Ikäkausivastaava Anssi Pellikka
anssi.pellikka@juniorikups.fi

Tenavaliigatoiminta 10 – 11 vuotiaat, Tenavaliigapelitapahtumat, Oheisharjoittelutoiminta
Ikäkausivastaava Jouni Pitkänen
jouni.pitkanen@juniorikups.fi

Kilpajoukkuetoiminta 8 – 9 vuotiaat
Ikäkausivastaava Anssi Pellikka
anssi.pellikka@juniorikups.fi


  • Joukkueiden harjoittelu- ja pelitoiminta
    Joukkueiden Vastuuvalmentajat
  • Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
    Joukkueenjohtajat / Rahastonhoitajat
  • Linkit joukkueiden sivuille, josta löytyy kaikki toimihenkilöt
    P8, P9


Kilpajoukkuetoiminta 10 – 11 vuotiaat

Ikäkausivastaava Jouni Pitkänen
jouni.pitkanen@juniorikups.fi

  • Joukkueiden harjoittelu- ja pelitoiminta
    Joukkueiden Vastuuvalmentajat
  • Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
    Joukkueenjohtajat / Rahastonhoitajat
  • Linkit joukkueiden sivuille, josta löytyy kaikki toimihenkilöt
    T10, T11, P10, P11

Kilpajoukkuetoiminta T12 -T14
Talenttivalmentaja Saija Lehtimäki
saija.lehtimaki@juniorikups.fi

  • Joukkueiden harjoittelu- ja pelitoiminta
    Joukkueiden Vastuuvalmentajat
  • Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
    Joukkueenjohtajat / Rahastonhoitajat
  • Linkit joukkueiden sivuille, josta löytyy kaikki toimihenkilöt
    T12, T13, T13K, T14/T15


Kilpajoukkuetoiminta P12, P12K, P12M

Ikäkausivastaava Tero Kupari
tero.kupari@juniorikups.fi

  • Joukkueiden harjoittelu- ja pelitoiminta
    Joukkueiden Vastuuvalmentajat
  • Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
    Joukkueenjohtajat / Rahastonhoitajat
  • Linkit joukkueiden sivuille, josta löytyy kaikki toimihenkilöt
    P12, P12K, P12M


Kilpajoukkuetoiminta P13, P13K, P13M
Ikäkausivastaava Antti Konttinen
antti.konttinen@juniorikups.fi

  • Joukkueiden harjoittelu- ja pelitoiminta
    Joukkueiden Vastuuvalmentajat
  • Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
    Joukkueenjohtajat / Rahastonhoitajat
  • Linkit joukkueiden sivuille, josta löytyy kaikki toimihenkilöt
    P13, P13K, P13M


Kilpajoukkuetoiminta P14, P14K, P14M
Ikäkausivastaava Ville Naumanen
ville.naumanen@juniorikups.fi

  • Joukkueiden harjoittelu- ja pelitoiminta
    Joukkueiden Vastuuvalmentajat
  • Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
    Joukkueenjohtajat / Rahastonhoitajat
  • Linkit joukkueiden sivuille, josta löytyy kaikki toimihenkilöt
    P14, P14K, P14M


Kilpajoukkuetoiminta T15 - T18, N2
Ikäkausivastaava Iita Pienimäki
iita.pienimaki@juniorikups.fi

  • Joukkueiden harjoittelu- ja pelitoiminta
    Joukkueiden Vastuuvalmentajat
  • Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
    Joukkueenjohtajat / Rahastonhoitajat
  • Linkit joukkueiden sivuille, josta löytyy kaikki toimihenkilöt
    T15, T18, N2


Kilpajoukkuetoiminta P15, P15K, P15M
Ikäkausivastaava Aleksi Partanen
aleksi.partanen@juniorikups.fi

  • Joukkueiden harjoittelu- ja pelitoiminta
    Joukkueiden Vastuuvalmentajat
  • Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
    Joukkueenjohtajat / Rahastonhoitajat
  • Linkit joukkueiden sivuille, josta löytyy kaikki toimihenkilöt
    P15, P15K, P15M


Kilpajoukkuetoiminta P17, P17/2, P17/3
Ikäkausivastaava Severi Vielma
severi.vielma@juniorikups.fi

  • Joukkueiden harjoittelu- ja pelitoiminta
    Joukkueiden Vastuuvalmentajat
  • Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
    Joukkueenjohtajat / Rahastonhoitajat
  • Linkit joukkueiden sivuille, josta löytyy kaikki toimihenkilöt
    P17, P17/2, P17/3

Kilpajoukkuetoiminta P20
Ikäkausivastaava Juho Neuvonen
juho.neuvonen@juniorikups.fi

  • Joukkuelaskutus, kk-maksut, pelimatka- ja turnausmaksut
    Joukkueenjohtajat / Rahastonhoitajat
  • Linkit joukkueiden sivuille, josta löytyy kaikki toimihenkilöt
    P20


Pelaajakehitys
Talenttivalmentaja Tero Taipale
tero.taipale@juniorikups.fi


Fysiikkavalmennus
Mikael Pulkkinen
mikael.pulkkinen@juniorikups.fi

Maalivahtivalmennus
Miika Töyräs
miika.toyras@juniorikups.fi


Valmennusosaamisen kehittäjä VOK
Tuomo Tuunainen
tuomo.tuunainen@juniorikups.fi

Fyysiset testit ja Tekniikkakilpailut
Mikael Pulkkinen
mikael.pulkkinen@juniorikups.fi
Juho Neuvonen
juho.neuvonen@juniorikups.fi
Severi Vielma
severi.vielma@juniorikups.fi