​​​​KuPS ry kutsuu yritykset aamupalatilaisuuteen KPY Novapolis CoWorkiin 14.5. klo 7.45
SeuraJulkaistu: 06.05.2024 17.16

​​​​KuPS ry kutsuu yritykset aamupalatilaisuuteen KPY Novapolis CoWorkiin 14.5. klo 7.45


KuPS ry kutsuu sinut aamupalatilaisuuteen KPY Novapolis CoWorkiin ti 14.5. klo 7.45–9.00

KuPS ry on yli 2100 junioripelaajan seura, jonka tavoitteena on iloinen, hyvinvoiva, liikunnallinen ja yhteistyökykyinen lapsi ja nuori. Seura mahdollistaa elämänmittaisten tarinoiden syntymisen panostamalla erityisesti pelaajiensa kehittymiseen ja hyvinvointiin. Samalla seuran toiminta kohdistuu ympäröivään yhteiskuntaan hyvän elämän ja terveiden elämäntapojen toteuttajana.

Tilaisuudessa esitellään KuPS ry:n yritysyhteistyöverkosto Biznez Banzai.
Ahooy Oy:n luova johtaja Tatu Ahonen kertoo oman tarinansa, miksi he ovat mukana Biznez Banzai toiminnassa.

Biznez Banzai on täysin uudenlainen toimintamalli, joka yhdistää yhteisöllisyyden, vastuullisuuden, yrityksesi toiminnan kaupallisen kehittämisen, seuratoiminnan ja ympärivuotiset jalkapallotapahtumat, jotka tuovat Kuopioon vuosittain n. 10.000 alueemme ulkopuolista henkilöä. Markkinoimme ja tiedotamme tapahtumista valtakunnallisesti ja haluamme tuoda esille Kuopion kaupungin, alueen yritykset ja oppilaitokset - olla yksi tärkeä osa hyvän elon, ilon ja olon kaupunkia.

Tilaisuudessa esittelemme lisäksi ensimmäistä kertaa Kuopiossa 2.-4. elokuuta järjestettävän Kuopio Cupin, joka on suurin Itä-Suomessa järjestettävä jalkapallotapahtuma. Ilmoittautuneita joukkueita on yli 170 ympäri Suomen, Helsingistä Rovaniemelle. Tapahtuma tuo Kuopioon noin 5000 henkilöä turnausviikonvaihteen aikana.

Ohjelma klo 8:00 alkaen.

 • Tervetuloa aamupalalle ja verkostoitumaan klo 8:00 – 8:05.
  • Karolina Puntanen, Palvelujohtaja KPY Novapolis
 • Biznez Banzai -konseptin avaaminen klo 8:05 – 8:20
  • Jari Koistinen, KuPS ry toiminnanjohtaja
 • Kuopio Cup ja sen luomat mahdollisuudet yrityksille 8:20 – 8:30
  • Jouni Pitkänen KuPS ry hankepäällikkö
 • Biznez Banzai ja Ahooy Oy klo 8:30 – 8:40
  • Tatu Ahonen, Luova johtaja, Ahooy Oy
 • Loppuyhteenveto ja tulevat työpajat klo 8:40 – 8:50
  • Pauliina Korhonen, KuPS ry:n hallituksen pj.

Ilmoittaudu mukaan alla olevasta linkistä.
https://www.lyyti.fi/reg/KuPS_ry_aamupalatilaisuus...


Tule kuuntelemaan ja yllättymään kuinka hyvin organisoidusta toiminnasta on kysymys!

Haluamme satavuotiaana jalkapalloseurana yrityksesi mukaan seuramme elämänmittaiseen tarinaan, tervetuloa!

Biznez Banzai on osa Hyvä veto! – EARK hanketta, minkä rahoittajana toimii Etelä-Savon ELY-keskus.

               Kuopion Palloseura ry
               Kaartokatu 6, 70620 Kuopio 
               Y-tunnus: 0281218-4

               Puh. +358172668571

KuPS -Elämänmittainen tarina- Banzai