Pelaamalla Veikkauksen pelejä tuet KuPS ry:n junioritoimintaa. Lue lisää, tykkää, jaa ja kerro kavereille, Banzai!

»
Takaisin
»
Lisää uutisia

Veikkauksen Verkkokumppanuus, tukea seuramme junioritoimintaan.KuPS ry on mukana VALOn (Valtakunnallinen liikunta- ja urheiluorganisaatio ry) ja Veikkauksen yhteistyössä, jolla sinä voit tukea seuramme junioritoimintaa.Pelaamalla Veikkauksen pelejä seuramme

Lue lisää »

Pelaamalla Veikkauksen pelejä tuet KuPS ry:n junioritoimintaa. Lue lisää, tykkää, jaa ja kerro kavereille, Banzai!

Veikkauksen Verkkokumppanuus, tukea seuramme junioritoimintaan.KuPS ry on mukana VALOn (Valtakunnallinen liikunta- ja urheiluorganisaatio ry) ja Veikkauksen yhteistyössä, jolla sinä voit tukea seuramme junioritoimintaa.Pelaamalla Veikkauksen pelejä seuram

Lue lisää »
»
Lisää uutisia
Tiedotteet
Sarjataulukko
Poimintoja seuran otteluista
B17 Musta (B3)B17 alueellinen kolmonen
7
Tou
klo 18:00
Kuopio, Savon Sanomat Areena
B3 B3 - TEAM LKP/1
-
D12 HaasteD12 piirisarja
7
Tou
klo 12:00
Kuopio, Keskuskentän tn
KuPS/jl 04 musta B - jl 05 haaste jl 05 haaste
-
D12 HaasteD12 piirisarja
7
Tou
klo 10:00
Kuopio, Keskuskentän tn
jl 05 haaste jl 05 haaste - KuPS/jl 04 musta A
-
C15C15 Puolen Suomen Liiga
6
Tou
klo 17:30
Kippari Hall, Kokkola
yj yj - KPV
-
D12 KeltainenItä-Suomen piirisarja
6
Tou
klo 15:00
Varkaus, Keskuskentän tn
WJK - jl 05 keltainen Ilmari jl 05 keltainen Ilmari
-
D12 KeltainenItä-Suomen piirisarja
6
Tou
klo 13:00
Varkaus, Keskuskentän tn
jl 05 keltainen Urho jl 05 keltainen Urho - SiPS
-
C15C15 Puolen Suomen Liiga
6
Tou
klo 11:00
Santahaka (tekonurmi), Kokkola
FF Jaro - yj yj
1-3
D12 KeltainenItä-Suomen piirisarja
6
Tou
klo 11:00
Varkaus, Keskuskentän tn
WJK/06 - jl 05 keltainen Urho jl 05 keltainen Urho
-
D12 KeltainenItä-Suomen piirisarja
6
Tou
klo 11:00
Varkaus, Keskuskentän tn
jl 05 keltainen Ilmari jl 05 keltainen Ilmari - SiPS
-
B17 Haaste (B2)B17 alueellinen kakkonen
3
Tou
klo 18:15
Jyväskylä, Säynätsalo tekonurmi
JJK/2 - B2 B2
-
B17 Haaste (B2)B17 alueellinen kakkonen
29
Huh
klo 19:00
Kuopio, Savon Sanomat Areena
B2 B2 - KJP/YJ 2
11-0
C14Harjoitusottelut
29
Huh
klo 16:00
Salou, Barcelona
Boo FF (Swe) -
0-10
D12Honka-Akatemian kutsuturnaus, 29. - 30.4.2017
29
Huh
klo 13:00
Tapiola Tekonurmi 3, Kenttä 1
Keltainen Keltainen - PKKU
1-3
D12Honka-Akatemian kutsuturnaus, 29. - 30.4.2017
29
Huh
klo 12:00
Tapiola Tekonurmi 3, Kenttä 2
Musta Musta - FC Honka musta
0-3
D12Honka-Akatemian kutsuturnaus, 29. - 30.4.2017
29
Huh
klo 11:30
Tapiola Tekonurmi 3, Kenttä 2
TPS - Keltainen Keltainen
0-0
D12Honka-Akatemian kutsuturnaus, 29. - 30.4.2017
29
Huh
klo 10:30
Tapiola Tekonurmi 3, Kenttä 2
Musta Musta - HyPS
0-10
D12Honka-Akatemian kutsuturnaus, 29. - 30.4.2017
29
Huh
klo 10:00
Tapiola Tekonurmi 3, Kenttä 1
Fc Espoo valk. - Keltainen Keltainen
2-0
D12Honka-Akatemian kutsuturnaus, 29. - 30.4.2017
29
Huh
klo 9:00
Tapiola Tekonurmi 3, Kenttä 2
PPJ - Musta Musta
4-0
B17 Musta (B3)B17 alueellinen kolmonen
28
Huh
klo 20:15
Kuopio, Savon Sanomat Areena
B3 B3 - JIlves YJ
0-3
C15 HaasteP17 (-00) Kolmonen
27
Huh
klo 19:30
Comets Park
Komeetat/B2 - jl 02 haaste jl 02 haaste
3-2
C14Harjoitusottelut
27
Huh
klo 18:30
Salou, Barcelona
Reus Deportiu -
2-0
D13 HaastePiiricup
25
Huh
klo 18:15
Siilinjärvi, Ahmon tn
ToU 03 yj - D13 Haaste D13 Haaste
3-2
C14Harjoitusottelut
25
Huh
klo 18:00
Salou, Barcelona
Salou -
1-9
Päiväkotitapahtuma
Savon Sanomat Areena Klo 8:00

Kuopion kaupungin päiväkodit saapuvat pelaamaan jalkapalloa ja testaamaan erilai...

8
Tou
Poimintoja muilta sivustoilta
25.04.2017 Vappuna 1.5. ei ole harjoitusvuoroja. » (Joukkueet etusivu)
24.04.2017 Prisma Kuopion Kortteliliigan otteluohjelma julkaistu » (Jaoston pääsivusto)
Videot
KuPS ry
«  Toukokuu   »
Kategoriat