KuPS 2010 järjestämä turnaus Leppävirralla
3.10.2019 22:28 Uutiset / F9

Tiukkoja tilanteita

Viime viikonloppuna meidän joukkueemme järjesti turnauksen Leppävirralla. Ottelut käytiin kahdessa eri sarjassa. Kilpasarjaan olimme saaneet mukaan 4 joukkuetta ja haastesarjaan 6 joukkuetta. Kilpasarjassa pelattiin kaksinkertainen sarja ja haastesarjassa yksinkertainen sarja sekä yhdet sijoitusottelut.

Kilpasarjassa ottelut olivat varsin tasaisia ja ristiinpelaamista tapahtui. Loppujen lopuksi voittajaksi selviytyi HJS Hämeenlinnasta. Toiseksi tuli meidän kilpasarjassa pelannut joukkueemme KuPS keltainen ja kolmanneksi MP sininen Mikkelistä.

Haastesarjassa KuPS musta otti voiton finaalissa Joensuun Jiposta. Kolmanneksi tuli WJK Varkaudesta.

Kiitokset kaikille turnaukseen osallistuneille joukkueille!

Turnauksen tulokset löytyvät http://www.gameresultsonline.com/kups2010/vesileppis-cup

Lisää kuvia otteluista löytyy joukkueemme Facebook sivuilta.


   
Lisää uutisia
KuPS ry
«  Kesäkuu   »
Kategoriat